Doğum Günü Pastam :)

2008-02-05 01:09:00

Efenim bendeniz dünyaya geleli çeyrek yüzyıl olmuş da haberiniz yok :) 2 şubat tarihinde aile bireyleri ve akrabalarımla paylaştığım pastamı da kendim yaptım. zaten kendim pasta yapmaya başladığımdan beri pastane pastalarını da beğenmez oldum ya neyse:) Bu pastayı da aslında Buradaki tarifim gibi yapmak istedim ama gerekli meyve ve kremalar eksik, zaman da akşam olunca tekrar malzeme almaya üşenip evdeki malzemelerle yaptım. Ancak sonuç süper olmuş olmalı ki daha önceki pastalarımı yiyen annem başta olmak üzere akrabalar pek beğendiler :))

 

Malzemeler

1 adet uno kakaolu pastaban

1 adet uno sade pastaban

1,5 su bardağı ılık süt

2 paket çikolatalı nescafe üçü birarada

2 paket krem şanti

2 çay bardağı süt

Kırmızı gıda boyası

 

Ara krema için : (Pastacı Burcu'nun tarifi)

250 gr süt
1 çay bardağı toz şeker
½ çay bardağı un
1 tatlı kaşığı buğday nişastası
3 yumurta sarısı
1 çay kaşığı vanilya

 

Yapılış:

Öncelikle ara kremayı pişiricez:  yumurtaları çırpıp içine diğer malzemeleri de koyarak iyice karıştırarak puding kıvamına gelene kadar pişiriyoruz. Sonra 1,5 su bardağı ılık süte nescafeleri boşaltıp karıştırıyoruz. Pastabanları sütlü nescafe ile bir güzel ıslattıktan sonra arasına pasta kremasından sürüp bir kakaolu bir vanilyalı olacak şekilde üstüste diziyoruz.

 

2 çay bardağı sütle 2 paket krem şantiyi çırpıyoruz. beyaz olan kısımdan üzerini süslemek için biraz ayırıp kalanına çay çay kaşığının ucuyla kırmızı gıda boyası koyuyoruz. kırmızı krem şantiyle pastamızı bir güzel sıvayıp, ayırdığımız default krem şantiyle üzerine beyaz çiçekler yapıyoruz:) buzdolabında bir gece dinlendirdikten sonra kamuoyuna sunuyoruz :) 

 

Afiyet Olsun :)

0
0
0
Yorum Yaz