Sırık Kebabı, Geceyarısı Kokoreci ve Haftasonu Notları :)

2008-02-10 23:07:00

Selam canlar :) bu haftasonu dışarda tıkındığımızdan dolayı pek tarif ekleyemeyeceğim fekat nefis önerilerim olacak.

Cumartesi akşamı(gece mi demeliydim yoksa:)) abimin sponsorluğunda Tarabya'ya kokoreç yemeğe gittik. Kokoreç yemekten hazzetmeyen hatta yemeyen biri olarak Çınar Büfe'nin kokoreci pek güzelmiş bilmenizi istedim. küçücük salaş bir yer ama personelinin samimi halleri pek sevimli:)

ulaşım bilgisi için de www.cinarbufe.com adresine bakabilirsiniz.

 

yukarıda gördüğünüz fotoğraf  ise babamın sponsorluğundaki kebap ziyafetinden. Sırık Kebabı veya Boyabat Kebabı denilen bir kebab türü imiş :) hazırlanışı son derece meşakkatli: koyunu bütün olarak sırığa yerleştirip karnından biraz yararak tuzlu karşım koyuyorlarmış ve bilmemne ağacından elde edilen özel çubuklarla dikiyorlarmış. yine odun ateşinde yavaş yavaş pişerek yenmeye hazır hale geliyormuş. daha bir sürü parametresi daha vardı ama unuttum :)

kebabı yayık ayranı ve söğüş domates/biber/soğan eşliğinde sunuyorlar. gayet leziz..pişmesini canlı izlemek isteyenler için de kamera sistemi kurmuşlar ki çok güldüm :))

 

ben et yemem blogumda da etli yemek tarifine rastlayamazsınız :) fekat hayatımda ilk kez bilerek ve isteyerek koyun eti yedim.. detaylı bilgi isteyenler www.kuzucevirme.com adresine bakabilirler.

 

yeni tariflerimi ekleyene kadar bu önerilerle idare edin arkadaşlar  

0
0
0
Yorum Yaz